Değerli Danışanlarımız;

● Çocuğunuz veya sizinle bir terapi sürecine girmek üzereyiz. Bu nedenle size birlikte uymamız gereken ilkeler, sorumluluklar, haklar ve kurallardan söz etmek istiyoruz.

● Psikoterapi, konusunda uzman kişilerle konuşarak sorunları aşma sürecidir.

● Terapinin başarısı sizin istikrarınıza ve doğru müdahalelerin yapılmasına bağlıdır.

● Terapide konuşulanlar siz izin vermediğiniz sürece, sizinle danışmanınız arasında kalır. Ancak istismar, intihar riski, sizin veya yakınlarınızın zarar görmesi ya da hayati tehlike durumunda veya mahkemenin danışmanınızdan tanıklık yapmasını istemesi halinde sizinle ilgili bilgileri danışmanınız izniniz olmadan yetkili mercilerle paylaşabilir. Bu bilgilerin paylaşımında dayanak noktamız sadece danışanın fayda sağlamasıdır. Sizin faydanıza olacağı düşünülen bilgiler izniniz alınarak aileniz, okul psikoloğu, öğretmen gibi sizi destekleyen kişiler ile paylaşılabilir.

● Danışmanınız, kimliği saklı tutarak, ihtiyaç duyduğunda veya danışmak amacıyla verdiği eğitimlerde, verilerinizi meslektaşlarıyla paylaşabilir. Aynı amaçla seansların ses veya video kayıtları yapılabilir. Bu kayıtlar sizin izniniz olmadan asla yapılamaz.

● Bir seans 50 dakikadır.

● Seansa danışmanınız geç geldiğinde, görüşme sürenizi uzatarak 50 dakikayı tamamlar.

● Seansa siz geç geldiğinizde danışmanınız görüşme süresine ekleme yapmaz ve normal süresinde bitirir.

● Seansa gelmemeniz söz konusu olduğunda, seans gününden en az bir gün öncesine kadar iptal ettirmeniz beklenir. Bir gün öncesine kadar iptal edilmeyen seansların ücreti ödenir.

● Gerektiğinde, ilaç desteği konusunda danışmanınız bir psikiyatristi görmenizi önerebilir.